ÁČKO - úspěch v krajské přehlídce

14. dubna v Třebíči proběhlo krajské kolo přehlídky dětských divadelních souborů. ÁČKO s předtavením Tři dávné příběhy  u poroty uspělo a bylo oceněno návrhem do širšího výběru národní přehlídky ve Svitavách. Členové si zaslouží pochvalu za to, že udrželi úroveň souboru, který se již více jak 25 let drží na předních místech v republice.

Fotografie najdete ve fotogalerii >>>

19. 4. 2016 11:30

Tři dávné příběhy

Pro letošní sezonu jsme nastudovali představení "Tři dávné příběhy". Pro dramatizaci jsme použili texty Hany Doskočilové. V našem představení se setkáte nejen se starými Babyloňany a jejich pyšným králem Naboplassarem, ale také s moudrým Diogénem a dobyvačným Alexandrem. I když jsou to příběhy dávné, mají lidem stále co sdělovat. Naším cílem je nejen pobavit, ale poskytnout i příležitost k zamyšlení.

29. 3. 2016 21:08

Áčko - úspěšné

DDS ÁČKO se 3. března zúčastnil okresní přehlídky divadelních souborů. Představení O Broučkovi se podařilo a soubor zaslouženě postupuje na krajskou přehlídku. Přehlídka se koná dne 10. dubna v Národním domě v Třebíči.

4. 3. 2015 12:06

4. 3. 2015 12:13

Výzva!!!

Bývalí " Áčkaři " a přátelé souboru, přijďte se na nás podívat a možná i zavzpomínat 8. března ve 14.00 hod. do Zadní synagogy nebo 21.března  v 11.00 hod. na Karlovo náměstí. Rádi Vás uvidíme.

4. 3. 2015 12:06

ÁČKO míří do kraje

Dětský divadelní soubor ÁČKO zabojoval na okresní přehlídce divadelních souborů, která proběhla 4.3. 2014 v Národním domě v Třebíči. S představením Kočičiny kocourka Damiána postoupil na krajskou přehlídku. Držte pěsti a přijďte ÁČKO podpořit 11.4. do Národního domu. Děkujeme všem, kteří přispěli k úspěchu a "áčkařům" blahopřejeme.

6. 3. 2014 9:24

ÁČKO opět nezklamalo

Divadelní soubor ÁČKO bojoval v kraji s představením Indické pohádky. Zadařilo se a soubor byl odměněn návrhem na postup do národního kola ve Svitavách. Velká radost! Gratulujeme.

17. 4. 2013 13:15

Dětský divadelní soubor Áčko

Áčko - Tři třebíčské pověsti

Dětský divadelní soubor Áčko v roce 2011 oslavil 20 let své existence. Za tuto dobu již vzniklo mnoho představení s různými náměty od nejstarších pověstí, přes pohádky, až po zpracování literárních děl.

Soubor se pravidelně zúčastňuje Dětských divadelních soutěží, několikrát postoupil na národní přehlídku – Dětská scéna. Naposledy vloni do Svitav s dramatizací Tři třebíčské pověsti.

Představení jsou realizována i při různých příležitostech akcí školy, města, pravidelně docházíme zahrát divadlo dětem do MŠ.

Jednou z pravidelných akcí na konci roku je i živý betlém v prostorách školy.

Soubor se schází pravidelně jedenkrát týdně v rámci nepovinného předmětu Dramatická výchova. Počet členů je variabilní. Zahrnuje žáky 5. – 9. ročníků.

Letos jsme připravili Kočičiny kocourka Damiána.

6. 3. 2014 10:45