Úspěch mladých zdravotníků v Ostravě

Republiková soutěž Mladých zdravotníků byla pro naše pětičlenné družstvo velmi úspěšná. Žáci 4. B třídy pod vedením paní učitelky Ivy Vystrčilové vybojovali bronz a získali mnoho cenných zkušeností z nejvyšší soutěže.

Náročnost na devíti stanovištích byla vysoká.  Malí zdravotníci předvedli výborné znalosti v praktické první pomoci. Líbili se i návštěvníkům Hornického muzea Landek, kde se soutěž konala. Byli pochváleni nejen veřejností, ale i odbornou porotou za dobrou komunikaci s poraněným, pohotovost a odbornou znalost.

Mladým zdravotníkům děkujeme za reprezentaci školy, města Třebíč i Kraje Vysočina.

18. 6. 2018 14:20

18. 6. 2018 14:20

Pochvala pro zdravotníky II. stupně

Do oblastního kola Soutěže mladých zdravotníků v Třebíči u rybníka Kuchyňky vyslala naše škola dva ostřílené týmy. Za šesťáky soutěžili M. Havlátová, R. Jaša, L.Tůmová, B. Žáková a F. Richtr. Tragické scény, vyžadující neodkladnou první pomoc zvládli a umístili se na čtvrtém místě v silné konkurenci 8. a 9. tříd. Zkušené zdravotnice z devátých tříd na pěti stanovištích uměly perfektně přivolat pomocí svých mobilů profesionální záchranku a dokázaly účinně pomoci zraněným. Družstvo ve složení M. Karasová, A.Štanclová, M. Pořízová, M. Provazníková a E. Poskočilová obsadilo stříbrné místo. Letos jim zlato uteklo o kousek. K stálým vynikajícím úspěchům blahopřeje také okresní spolek ČČK.

Vedoucí kroužku Mgr. Iva Vystrčilová.

4. 7. 2015 17:43

Zdravotníci I. stupně zvítězili

Nejmladší zdravotníci byli úspěšní. Za druháky a třeťáky soutěžili A. Vašíček, Š. Kratochvílová, J. Bartesová, K. Pánková a L. Doležalová.Ti měli radost ze stříbrného poháru. Nezalekli se resuscitace šestiletého dítěte po tonutí, uměli ošetřit dvě dívky ošklivě poštípané včelami. Zastavovali silné krvácení u dřevorubce a dokázali pomoci ženě s poraněnou páteří.Dvě zbývající stanoviště byla technická.Na nich chlapci a děvčata museli předvést odsun raněných a poprat se s obvazovou technikou.

Zlatý pohár a sladký dort přinesla druhá skupina mladých zdravotníků. P Švejda, A. Čeček, P. Pilnáčková, M. Jašová a L .Bartes postoupili do krajského kola ve Žďáře nad Sázavou. Z tohoto klání šťastní zdravotníci přivezli bronzový pohár a cenné záchranářské zkušenosti.

Všem mladým zdravotníkům přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Vedoucí kroužku Mgr. Iva Vystrčilová

4. 7. 2015 17:43

Mladí zdravotníci z 2. stupně bronzoví v kraji

V Třebíči na Hrádku se utkalo devět družstev mladých záchranářů II. stupně. Naši zdravotníci vybojovali první místo s postupem do krajského kola. V Havlíčkově Brodě se po náročných úkolech v poskytování první pomoci umístili na bronzovém místě a přivezli další pohár do sbírky. Poděkování patří žákům: Martě Karasové, Markétě Pořízové,Adéle Štanclové, Alexandře Eliášové a Marku Karasovi. K blahopřání se připojuje také okresní spolek ČČK.

Mgr. Iva Vystrčilová

4. 6. 2014 12:58

4. 6. 2014 13:19

Mladí zdravotníci z 1. stupně byli úspěšní

V polovině května naše dvě družstva mladých zdravotníků 1. stupně soutěžila v poskytování první pomoci. Na stanovištích ošetřovala raněné. K nejsložitějším situacím patřila autohavárie s tříčlennou posádkou, ošetření po výbuchu petardy v rukou mladistvých a otrava plynem v garáži.

Z mladších žáků byli stříbrní naši páťáci - Filip Nekuda, Filip Richtr, Radim Jaša, Monika Havlátová a Sára Doležalová. Bronzovou medaili získalo družstvo, kde ošetřovali - Václav Hess, Petr Němec, Pavel Švejda , Petra Pilnáčková a Kristýna Nekudová.

Děkuji všem soutěžícím za jejich dobré výkony v poskytování první pomoci.

Mgr. Iva Vystrčilová

3. 6. 2014 10:31