Atletický čtyřboj

V úterý 26. 9. 2017 se družstvo starších dívek a hochů z naší školy zúčastnilo atletického čtyřboje. Letos proběhlo na třebíčském stadionu současně okresní i krajské kolo. Soutěž byla proto ještě kvalitnější než obvykle a konkurence silnější. I v obtížných povětrnostních podmínkách se naši žáci neztratili. Družstvo dívek obsadilo páté místo, družstvo chlapců sedmé a to v konkurenci patnácti škol. Děkujeme za vzornou reprezentaci!

5. 10. 2017 20:21

Olympiáda dětí a mládeže třebíčských škol 2016

Letošek se stal olympijským rokem nejen pro Rio, ale také pro děti ze základních škol v Třebíči. Po čtyřech letech město opět zorganizovalo tradiční sportovní soutěž. Naše škola obhajovala vítězství z olympiády v roce 2012 a tak se všechny děti vrhly do soutěžení s velkou chutí. V týdnu od 19. 9. do 23. 9. probíhaly každý den soutěže v různých sportovních odvětvích. Celkově získaly naše děti 10 zlatých medailí, 9 stříbrných a 12 bronzových. Ze zlata se radovali Eliška Trojanová, Michal Šlouf, Šimon Rygl (všichni atletika), Sára Doležalová, Lara Doležalová ( plavání ),  družstvo softbalistů, plážoví volejbalisté Radek Svoboda a Vít Vybíral, obě plavecké štafety a Eliška Grünová (tenis).

5. 10. 2016 21:24

5. 10. 2016 21:46

Atletika - 3. místo v okresním kole

Dne 23. 9. 2015 se uskutečnilo okresní kolo atletického čtyřboje. Žáci naší školy se zúčastnili  jak v kategorii chlapců, tak dívek. Tentokrát lépe uspěli chlapci, kteří v konkurenci šestnácti škol skončili na krásné bronzové příčce. Základ družstva tvořili chlapci z 9.B: Jiří Kolář, Jakub Švaříček, Kryštof Hrůza a Petr Krejčí. Úspěšnou pětici doplnil Michal Šlouf z 8.A. Kluci ze sebe vydali maximum a na jaře se tak představí v krajském kole. Děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme!

24. 9. 2015 8:48

Úspěch v turnaji v přehazované

Dne 25. 2. 2015 se v tělocvičně základní školy TGM konal tradiční turnaj v přehazované. Soutěžila smíšená družstva páťáků. Turnaje se zúčastnilo 12 družstev třebíčských i mimotřebíčských škol. Družstva byla rozdělena do tří skupin po čtyřech. Vítězové skupin pak hráli mezi sebou o medaile. Naše škola vyslala do bojů dvě družstva. Obě družstva s přehledem vyhrála své skupiny a tak se v závěru utkala ještě s družstvem ZŠ Stařeč o první tři místa. Nutno podotknout, že jediným napínavým zápasem byl právě boj našich dvou družstev o zlato. Nakonec nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu v obou setech vyhrálo družstvo ve složení: Markéta Votavová, Štěpán Benírške, Tomáš Jaša, Filip Kotačka a Lukáš Bartes. Stříbrné medaile, pohár a dort si odneslo družstvo ve složení: Elena Dokulilová, Tadeáš Janíček, Šimon Worbis, Vojtěch Grun, Adam Černý a Petr Blecha. Gratulujeme!

3. 3. 2015 14:44

3. 3. 2015 14:42

Přebor škol Kraje Vysočina ve sjezdovém lyžování

4. 3. 2014 proběhl na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí přebor škol Kraje Vysočina ve sjezdovém lyžování a snowboardingu. Naše škola se i letos zúčastnila a zaznamenala několik výborných úmístění:

• kat. 6. a 7. roč. dívky - sjezdové lyžování - 2. Eliška Komendová, 3. Michaela Peštálová
  • kat. 8. a 9. roč. chlapci - sjezdové lyžování - 2. Marek Peštál, v této kategorii se na bodovaných místech umístili také Jiří Hronovský a Jiří Vlasák.

Celkově naše škola obsadila v hodnocení II. stupně ZŠ Kraje Vysočina výborné 4. místo z celkového počtu 24 škol. Gratulujeme a děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci.

5. 3. 2014 13:31

5. 3. 2014 13:27

Rychlobruslení na ZOH třebíčských škol

20. 2. 2014 se žáci naší školy zúčastnili závodu v rychlobruslení v rámci ZOH třebíčských škol. Na zimním stadiónu jsme vylovili několik medailí - hlavně v obou smíšených štafetách a také na krátké i dlouhé dráze. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem za dobrou reprezentaci.

21. 2. 2014 10:39