Francie

Ve dnech 16. - 21. června se výběr žáků druhého stupně naší školy zúčastnil zahraničního poznávacího zájezdu do Francie. Hned po příjezdu je čekala prohlídka Paříže a hlavně atraktivní výhled z Eiffelovy věže. Další dny strávili na severu Francie v Normandii, kde je nadchla procházka po alabastrovém pobřeží, malebnými normandskými přístavy a návštěva „zázraku“ ostrova Mont Saint Michel. Jedním z nejsilnějších emotivních zážitků byla prohlídka amerického hřbitova v Colleville a přilehlé pláže Omaha, kde došlo v roce 1944 k vylodění spojenců a obrovským ztrátám na životech. Děti si vyzkoušely schopnost komunikace v anglickém jazyce a poznaly velkou část přírodního bohatství jedné z nejkrásnějších zemí Evropy.

Administrátor

17. 9. 2019 9:17

Švýcarsko

Ve dnech 3. - 7.června se výběr žáků druhého stupně naší školy zúčastnil zahraničního poznávacího zájezdu do Švýcarska. Byly to tři dny naplněné nevšedními, atraktivními zážitky. Viděli jsme Rýnské vodopády, jezera, malebná městečka. Jeden z nejlepších zážitků byla návštěva čokoládovny spojená s ochutnávkou, návštěva olympijského muzea či cesta horským vláčkem do blízkosti ledovců. Děti si vyzkoušely schopnost komunikace v německém i anglickém jazyce a poznaly velkou část přírodního bohatství jedné z nejkrásnějších zemí Evropy.

Administrátor

28. 6. 2018 15:02

Poznávací zájezd s výukou AJ do Oxfordu

Ve dnech 20. - 26.5. se 49 žáků naší školy zúčastnilo poznávacího zájezdu s výukou AJ v Oxfordu. Po příjezdu na místo proběhlo důkladné seznámení s Oxfordem, jeho univerzitou i dalšími památkami tohoto města. Výuka anglického jazyka poté probíhala každý den dopoledne, a to pod zkušeným vedením místních pedagogů. V odpoledních hodinách celého týdne pak naše skupina navštívila mnoho památek Spojeného království, jako například rodiště Williama Shakespeara ve městě Stratford upon Avon. Zde naši žáci, za podpory tamních odborníků, dokonce ztvárnili jedno z děl místního světoznámého rodáka. V dalších dnech žáci navštívili také středověký hrad Warwick, tajuplný Stonehenge nebo například katedrálu v Salisbury. Poslední den pak bylo naše cestování završeno celodenním poznáváním významných míst hlavního města Anglie - Londýna. Celý zájezd byl všemi zúčastněnými hodnocen velice kladně a žáci si z Anglie přivezli nejen mnoho zážitků, ale také hlubší porozumění anglické kultuře i jazyku.

Administrátor

18. 6. 2018 12:27

 
 

Administrátor

18. 6. 2018 12:27

Slovinsko a Chorvatsko 2017

Ve dnech 5. -10. 6. 2017 se naše škola zúčastnila tradičního zahraničního poznávacího zájezdu. Tentokrát jsme zavítali do Slovinska a Chorvatska. Přestože si spousta z nás myslela, že je to destinace notoricky známá, zažili jsme spoustu krásných a pro většinu nových zážitků. Navštívili jsme například Postojenskou jeskyni, Plitvická jezera, mamutí můstek v Planici, jezero Bled a spoustu historických míst v Chorvatsku.

Administrátor

29. 6. 2017 10:30

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Administrátor

29. 6. 2017 10:43

Paříž 2016

Na konci června se většina osmáků a deváťáků opět se školou podívala do zahraničí. Tentokrát jsme vyrazili do Paříže a okolí. I přes počáteční obavy některých účastníků o bezpečnost, zájezd proběhl hladce a všichni jsme si odvezli spoustu hezkých zážitků. Kromě světoznámé Eiffelovy věže jsme navštívili také Versailles, Louvre, Champs -Elysees, Vítězný oblouk, Montmartre a další památky a zajímavosti Paříže.

Administrátor

14. 9. 2016 19:39

 
 
 
 
 
 

Administrátor

15. 9. 2016 8:57

Londýn - studijní pobyt

V termínu 5. – 11. 10. se 40 žáků naší školy zúčastnilo jazykového a poznávacího pobytu v Londýně v rámci výzvy MŠMT. Během těchto dnů byla žákům zprostředkována výuka anglického jazyka v londýnské jazykové škole. Po výuce se každý den konaly poznávací výpravy a exkurze, ať už po Londýně (např.: přírodovědecké muzeum, vědecké muzeum, námořní muzeum, národní galerie, Tower etc.) nebo na pobřeží Atlantiku - v Brightonu (Sea Life Center, Royal Pavilion, Brighton Pier, Lanes). Zpočátku jsme extensivně poznávali typické britské počasí (pláštěnky se vskutku hodily), ale později jsme měli příležitost ocenit i slunečný a barevný podzim v Hyde Parku. Žáci byli ubytováni v hostitelských rodinách, kde mohli svoji angličtinu procvičit v konverzaci s rodilými mluvčími. Děti se z Anglie vrátily s posílenou motivací k dalšímu studiu jazyka a bohatými zážitky.

Administrátor

19. 10. 2015 20:33

 
 
 
 

Administrátor

19. 10. 2015 20:30

Anthropos přivítal naše šesťáky

Konec září se pro 6.A a 6.B nesl ve znamení návštěvy pavilonu Anthropos v Brně, který svým návštěvníkům přibližuje nejstarší lidské dějiny. Našim žákům zde byl prezentován zajímavý výklad, při kterém mohli obdivovat množství archeologických exponátů, dioramata ze života předků člověka, repliky jeskyní a měli také příležitost osobně prozkoumat skutečný pěstní klín, který jim byl zapůjčen. Někteří z nás se sice jen těžce loučili s vystaveným mamutem, ale nakonec jsme se všichni museli přenést z pravěku zpět do školních lavic a ukázat, co všechno jsme se na exkurzi naučili.

Administrátor

6. 10. 2015 8:32

 
 
 
 
 

Administrátor

6. 10. 2015 14:45

Čtvrťáci v brněnském planetáriu

O tom, jak je vesmír krásný a zajímavý, se přesvědčili žáci 4.A a 4.B, kteří se ve středu 10. prosince vypravili do Brna do planetária. Program Úžasné planety byl prostě úžasný! Děti se v něm vydaly na cestu  Sluneční soustavou a spatřily ta nejzajímavější zákoutí našeho planetárního systému - putovaly spalujícím žárem, ale i ledovými pustinami, pronásledovaly kometu, dostaly se do gigantické bouře a kličkovaly mezi měsíci a planetkami. Dobrodružnou výpravu zakončily doma na planetě Zemi pohledem na noční oblohu skrývající mnohá souhvězdí.

Administrátor

17. 12. 2014 14:38

Výlet 6.A a 6.B do Anthroposu

Trvajícího podzimního počasí využily třídy 6.A a 6.B k prozkoumání  nejstarších lidských  dějin na vlastní oči. A kde by bylo lépe začít než v pavilonu Anthropos, kde si mohli žáci prohlédnout jedny z nejpozoruhodnějších pravěkých archeologických nálezů a vyslechnout mnohé zajímavé příběhy ze života lidí této doby. Osobně tak mohli zhodnotit schopnosti dávných předků člověka a ocenit jejich vynalézavost, bez níž bychom museli oželet nejeden výdobytek civilizace. Některé z prvotních nástrojů byly dokonce žákům na dobu výkladu zapůjčeny k osobnímu prozkoumání. Ač exponáty i výklad žáky zcela zaujaly, nakonec jsme se přece vrátili zpět do civilizace...snad zase o něco chytřejší.

Administrátor

2. 12. 2014 14:26

 
 
 
 
 

Administrátor

2. 12. 2014 14:24

Na podzim kam jinam než do Prahy

Počátek října už dva roky patří deváťákům a exkurzi s obsahem zeměpisu, dějepisu a výtvarné výchovy. Letos převládlo umění, Mucha a jeho Slovanská epopej. Žáci z Týnské navštívili Národní galerii v Praze, Veletržní palác se sbírkami umění 19. a 20. století, a pak si se zaujetím vyslechli povídání o dějinných událostech minulosti, tolikrát poutavě vyobrazených na obřích několikametrových plátnech Alfonse Muchy. Cestou do středu města, na Václavák, se mohli žáci projít parkem Letné se známým obřím metronomem a botami, zavěšenými po korálovém způsobu. Ještě chvíli volna, sraz u Koně, a pak už zase domů. Příště pojdeme zase. Třeba na Vyšehrad.

Administrátor

16. 10. 2014 7:33

 
 
 

Administrátor

14. 10. 2014 14:42

Cesty za poznáním - Dolní Vilémovice

Žáci 9. ročníku se letos v dějepisu věnovali velkému tématu, a to 2. světové válce. Aby si prohloubili své znalosti, rozjeli se 5. června  do Dolních Vilémovic, kde se narodil Jan Kubiš,  jeden z atentátníku na R. Heydricha. Expozice na místním úřadě, návštěva Kubišova rodného rodmku, ale především barvitý výklad paní starostky všechny naladil na tu správnou dějepisnou vlnu.

Administrátor

9. 6. 2014 14:16

 
 
 
 

Administrátor

9. 6. 2014 14:24

Kralické putování

Také v tomto školním roce žáci 7.tříd vyrazili do Kralic nad Oslavou. Zde navštívili Památník Bible kralické, kde je zaujala expozice věnovaná historii tiskárny Jednoty bratrské. Dále si připomněli životní osudy Jana Amose Komenského. Zpáteční cestu si sedmáci v pátek 23.května zpestřili vycházkou zámeckou oborou do Náměště nad Oslavou.

Administrátor

26. 5. 2014 9:22

Týnská cestománie - Polsko

Tentokrát vyrazili žáci z Týnské na zeměpisnou exkurzi do Polska. Sice jen dvoudenní výlet, ale nabitý od rána do večera cestovatelskými zážitky. Starobylé město Krakov a katedrála na Wawelu, kde byli korunováni polští králové, solný důl Wieliczka s úchvatnými multimediálními pořady se světly, hudbou i ochutnávkou pravé soli, Wadowice, rodiště papeže Jana Pavla II a Osvětim, místo utrpení nevinných lidí, obětí nacismu. Podle ohlasů na naši expedici se dá předpokládat, že příští rok vyrazíme za hranice všedních dnů znovu.

Fotografie najdete zde >>>

Administrátor

26. 5. 2014 11:58

Osmáci a exkurze: Rajhrad – Špilberk

V úterý 14.5. vyrazili osmáci na cestu, která je zavedla nejprve do Rajhradu. Zde si v doprovodu jednoho z benediktínů prohlédli klášter a kostel a nevynechali ani expozici v Památníku písemnictví, který se nachází v zrekonstruované části kláštera. Po občerstvení v místní taverně zamířili do Brna.

Hrad Špilberk byl dalším cílem. Kromě historie hradu se dozvěděli něco o kazematech, které také navštívili. Poznali kruté podmínky vězňů, kteří zde pykali za své těžké zločiny.

Na zpáteční cestě je provázelo sluníčko a dobrá nálada.

Administrátor

3. 6. 2013 16:23