V květnu se žáci naší školy zúčastnili Soutěže mladých zdravotníků ČČK. Nejprve proběhlo 12. května oblastní kolo v areálu naší školy, kde si pětičlenné hlídky z Třebíče a okolí ověřily své znalosti a dovednosti v poskytování první pomoci, řešení krizových situací i týmové spolupráci. Soutěžící ošetřovali různá poranění a modelové situace, například dopravní nehody, bezvědomí, krvácení, zlomeniny či tonutí.
Na slavnostním vyhlášení výsledků si soutěžní týmy vyslechly pochvalu od ředitelky ČČK Třebíč paní Hany Fukalové, pana ředitele Petra Volfa a paní senátorky Hany Žákové za výbornou připravenost a reprezentaci školy.
Naši žáci byli velmi úspěšní. Mladší tým B ve složení Matyáš Janata (5.A), Marie Klímová (4.B), Viktorie Vystrčilová (4.B), Evelína Vystrčilová (2.B) a Klaudie Koláčová (4.B) získal 1. místo a postup do krajského kola. Mladší tým A ve složení Tomáš Konečný (4.A), Lukáš Sedlák (4.A), Miroslav Sedlák (4.A), Anežka Malečková (4.A) a Sofie Caklová (3.B) obsadil 4. místo.
Starší tým ve složení Julie Machovcová (7.A), Valentina Roupcová (7.A), Magdalena Roupcová M. (7.A), Ema Krejčí (7.A) a Natálie Kryštofová (7.A) vybojoval 1. místo a postup do krajského kola.
Krajské kolo se konalo 21. května v Havlíčkově Brodě, kde se utkalo deset týmů z celé Vysočiny o postup do republikového finále. Soutěžící museli zvládnout náročné situace, například autonehodu, zásah elektrickým proudem, diabetické kóma nebo práci s AED přístrojem. Mladší družstvo získalo krásné 2. místo a starší tým obsadil 4. místo v Kraji Vysočina.
Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým výsledkům.
V květnu se žáci naší školy zúčastnili Soutěže mladých zdravotníků ČČK. Nejprve proběhlo 12. května oblastní kolo v areálu naší školy, kde si pětičlenné hlídky z Třebíče a okolí ověřily své znalosti a dovednosti v poskytování první pomoci, řešení krizových situací i týmové spolupráci. Soutěžící ošetřovali různá poranění a modelové situace, například dopravní nehody, bezvědomí, krvácení, zlomeniny či tonutí.
Na slavnostním vyhlášení výsledků si soutěžní týmy vyslechly pochvalu od ředitelky ČČK Třebíč paní Fukalové a paní senátorky Žákové za výbornou připravenost a reprezentaci školy.
Naši žáci byli velmi úspěšní. Mladší tým B ve složení Matyáš Janata (5.A), Marie Klímová (4.B), Viktorie Vystrčilová (4.B), Evelína Vystrčilová (2.B) a Klaudie Koláčová (4.B) získal 1. místo a postup do krajského kola. Mladší tým A ve složení Tomáš Konečný (4.A), Lukáš Sedlák (4.A), Miroslav Sedlák (4.A), Anežka Malečková (4.A) a Sofie Caklová (3.B) obsadil 4. místo.
Starší tým ve složení Julie Machovcová (7.A), Valentina Roupcová (7.A), Magdalena Roupcová M. (7.A), Ema Krejčí (7.A) a Natálie Kryštofová (7.A) vybojoval 1. místo a postup do krajského kola.
Krajské kolo se konalo 21. května v Havlíčkově Brodě, kde se utkalo deset týmů z celé Vysočiny o postup do republikového finále. Soutěžící museli zvládnout náročné situace, například autonehodu, zásah elektrickým proudem, diabetické kóma nebo práci s AED přístrojem. Mladší družstvo získalo krásné 2. místo a starší tým obsadil 4. místo v Kraji Vysočina.
Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým výsledkům.
Fotografie z obou akcí najdete zde
© 2026 Základní škola Třebíč Týnská 8, Kontaktovat webmastera, Prohlášení o přístupnosti, Mapa stránek
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO