Administrátor

5. 11. 2019 9:10

Volejbalisté znovu sbírají zlaté medaile

Volejbalisté z naší školy letos znovu sbírají zlaté medaile. A je třeba dodat, že si je právem zaslouží. První úspěch oslavili před měsícem, když získali titul přeborníků Kraje Vysočina v kategorii starších žáků. V dlouhodobé soutěži vyhráli všech 24 utkání v deseti kolech přeboru a jednoznačně přehráli všechny své soupeře.

10. dubna se na ZŠ Týnská konalo okresní kolo Sportovní ligy škol, postupové soutěže, která končí republikovým finále. Hráči Týnské obsadili 1. a 3. místo a postupují do krajského kola. Držme pěsti.

Administrátor

11. 4. 2019 14:18

Okresní kolo turnaje v plážovém volejbalu

10. května se na naší škole uskutečnilo okresní kolo turnaje v plážovém volejbalu. Tentokrát byla vypsána kategorie open. Díky pěknému počasí a neomezené kategorii se přihlásilo 20 týmů, ze základních i středních škol. Naši školu reprezentovala čtyři družstva, z nichž nejúspěšnější byl pár Vojta Dvořák, Ondra Zelený, který svoji kategorii vyhrál. Ze středoškoláků si nejlépe vedli Tomáš Sláma a Richard Kvapil, kteří se tím probojovali do republikového kola.

Administrátor

5. 6. 2018 9:12

 
 
 
 
 
 

Administrátor

5. 6. 2018 9:33

Volejbal - jaro 2018

Ve dnech 10. a 13. dubna se na naší škole uskutečnilo okresní kolo volejbalu dívek i chlapců. Obě družstva obhájila loňské vítězství a postupují do krajského kola, které se koná 3. května ve Žďáru nad Sázavou. V půlce dubna byl také zakončen seriál soutěží v minivolejbalu, který zahrnoval šest turnajů. Celkově se naši žáci několikrát umístili na stupních vítězů a získali pro školu putovní pohár. Ve žluté kategorii, obsadili naši žáčci třetí místo, zelenou kategorii vyhráli a v modré nejstarší kategorii obsadili všechna tři první místa. Gratulujeme !!

Administrátor

5. 6. 2018 9:15

 
 
 
 
 

Administrátor

5. 6. 2018 9:24

Závěrečné kolo Poháru Vysočiny

Hráči naší školy bojovali ve středu 19.dubna ve čtyřech barevných kategoriích Poháru Vysočiny. V závěrečném kole celoroční krajské soutěže v minivolejbalu se jim podařilo zvítězit ve dvou z pěti věkových kategorií (modrá a zelená) a další dobrá umístění oranžových hráčů(8.místo), červených (dvě 4. místa rovným počtem bodů), zelených (1. a 6.místo) a nejstarších modrých (1. a 5. místo) způsobila, že v porovnání všech 10 zúčastněných týmů byli naši nejlepší před Hrotovicemi a Volejbalovým klubem Třebíč.

Administrátor

20. 4. 2017 12:13

 
 
 

Administrátor

20. 4. 2017 12:19

Modrý a zelený volejbal na Týnské

Další z turnajů Ligy Vysočiny v minivolejbalu pořádala tentokrát naše škola. Zúčastnilo se ho 12 týmů v modré kategorii nejstarších minivolejbalistů. A v zelené kategorii, jen o rok mladších hráčů, přijelo bojovat 5 družstev. Přivítali jsme Jihlavu, Hrotovice, Třebíč TGM, Velké Meziříčí, Moravské Budějovice a 6 družstev ze ZŠ Týnské. Vítězství zůstalo doma v modré kategorii, kde pomyslnou zlatou medaili získaly dívky Pleskačová, Blatná, Nováková a Vávrová, na druhém místě skončil další tým z Týnské Havlátová, Žáková, Dobrovolný a o bronz bojovalo mužstvo složené z hráčů Richtra, Toufara a Moláka. Kluci nakonec podlehli Velkému Meziříčí jen těsným výsledkem a obsadili 4. místo. V zelené kategorii si vybojovali bronzovou medaili hráči Čermáková, Pospíšilová a Voda. Blahopřejeme.

Administrátor

25. 1. 2016 18:03

 
 
 
 

Administrátor

26. 1. 2016 8:34

Volejbal na Týnské umí!

Do druhého kola Ligy Vysočiny v minivolejbalu se z celého kraje sjelo hned 65 týmů. Všechna naše družstva od první až do sedmé třídy opět zápolila o vítězství. A dobře. Největší radost připravily týmy v červené a modré kategorii. Tým Vašina - Kotačka podruhé získal zlatou a má dobře našlápnuto do dalších turnajů ligy. V modré kategorii si místa na bedně rozebraly v konkurenci 13 účastníků jen týmy z Týnské! 3. místo - Mittner, Havlatová, Žáková, 2.místo - Pleskačová, Blatná, Nováková, Vávrová a na vítězství tentokrát dosáhli kluci - Richtr, Zahrádka, Molák a Toufar. Patří jim velké blahopřání. A stejně významné poděkování patří i rozhodčím, starším žákům a žákyním z Týnské, kteří perfektně napomohli při organizaci tohoto velkého krajského turnaje.

Administrátor

11. 12. 2015 7:24

Přátelské utkání ve Velké Bíteši

V sobotu 26. září si dívky z volejbalového týmu ZŠ Týnské vyzkoušely poprvé hru na hřišti pro šestkový volejbal. Poprvé hrály přímo proti jiným soupeřkám, než znají z kroužků školního klubu. Bylo moc fajn, že tým se semkl ke kolektivnímu výkonu a vyzkoušel si základní herní situace v poli. Každým setem se hráčky zlepšpovaly. A to je fajn, zvláště když se blíží první zápasy krajského přeboru starších žákyň. Kéž se vede!

Administrátor

29. 9. 2015 8:49

Partnerská škola Českého volejbalového svazu

Obhájili jsme titul Partnerská škola Českého volejbalového svazu na další dva roky.

Větší obrázek >>

Administrátor

9. 6. 2015 10:45

Teplice - vyfanděný plíce!

Jsme pátý tým v republice, podle pořadí. Dovolím si ale říci, že naši kluci mohli skončit klidně na kterémkoliv z 2.-5. místa v turnaji nejlepších školních týmů v ČR. A tvrdím, že skupinový los k nám byl opravdu smrtící. Vítěz z ČZU Praha byl oproti všem dalším finalistům o třídu lepší a České Budějovice? Kdo brouzdá ve vodách volejbalu, ví. Ale kluci bojovali ve všech zápasech s nejvyšším nasazením, jakého byli schopni. Náramné je, že náš tým měl z celkového počtu 9 hráčů hned 5, kteří neodcházejí a jsou ročníkem narození mladší než ostatní. Dobrý vklad do příštích let :) Navíc Petr Novák (8.A) byl vyhlášen nejlepším nahrávačem Republikového finále! Blahopřejeme!

Reprezentanti školy: Petr Trybuček, Jiří Hronovský, Jaromír Šťastný, Patrik Procházka, Petr Novák, Valentyn Vorobets, Vít Vybíral, Radek Svovoda a Martin Smetana.

M. Hedbávná

Administrátor

4. 6. 2015 9:56

 
 
 
 

Administrátor

4. 6. 2015 10:59

Volejbalisté z Týnské postupují mezi nejlepších 6 školních týmů v ČR

Už postup do kvalifikace na republokvé finále znamenal jistotu, že ZŠ Týnská patří mezi 15 nejlepších volejbalových celků v ČR. Postup do finále vyžadoval od našich kluků zvítězit nad školními týmy z Pardubického kraje (Gymnázium v České Třebové) a nad zástupcem Jihomoravského kraje (Gymnázium ve Šlapanicích). Žádný z týmů nebyl slabý a kdokoliv mohl pomýšlet na postup. Ale naši kluci měli navíc kus bojovnosti i štěstí ve správný čas. V druhém setu proti Šlapanicím prohrávali už 19:23, trpělivě po jednotlivých míčích neustále dotahovali až do stavu 26:26. Pak přišla jedna chyba soupeře a vydařený útok Jirky Hronovského na 28:26! 29.-30. května 2015 držme pěsti. Výsledky kvalifikace: Třebíč - Šlapanice 2:0 (16, 26), Třebíč - Česká Třebová 2:0 (20, 21), Šlapanice - Česká Třebová 2:1 (21, -22, 12)

Administrátor

14. 5. 2015 11:09

 
 
 

Administrátor

14. 5. 2015 11:30

Žáci ZŠ Týnská postupují

...po vítězství v krajském kole Sportovní ligy škol do kvalifikace o postup do Republikového finále.

Další krok letošní úspěšnou volejbalovou sezónou vykonali žáci naší školy ve Žďáru nad Sázavou, když porazili jednoznačně třikrát 2:0 vítěze okresních kol Sportovní ligy základních škol, která se hraje postupovým způsobem o Pohár ministra školství. Postupně zvítězili nad ZŠ Lípa - okres Havlíčkův Brod 2:0(16,19), ZŠ Pelhřimov 2:0 (10,4) a nejnapínavější a nejkrásnější utkání odehráli naši s celkem Jihlavy 2:0 (21,17). Postupují do kvalifikace na RF, které se bude konat 6. 5. 2015 ve Žďáru nad Sázavou. Soupeřit budou naši kluci s vítěznými týmy kraje Jihomoravského a Pardubického. Držme jim pěsti. Dívky skončily v krajském kole na 6. místě.

Administrátor

23. 4. 2015 14:31

Zlatý hattrick ZŠ Týnské

Letošní ročník krajských volejbalových soutěží se vydařil nad všechna očekávání a týmy mladších žáků, starších žáků i minivolejbalistů stanuly na zlatém vrcholu podia. Takový úspěch ZŠ Týnská ve své historii dosud nezaznamenala. Minivolejbalisté sehráli 5 turnajů, z nichž pětkrát zvítězili v konkurenci 10 týmů. Mladší žáci v dlouhodobé soutěži krajského přeboru se postupně 9 kol dotahovali na doposud vedoucí celek Světlé nad Sázavou, aby v posledním turnaji vychutnali po bojovném výkonu zasloužený triumf. A starší žáci zvítězili ve své soutěži stylem 21:0 na zápasy, kdy soupeřům povolili jen 3 prohrané sety. Blahopřejeme.

Administrátor

8. 4. 2015 14:17

Na Týnské startoval turnaj MiniVysočina

5. listopadu odstartovala na naší škole dlouhodobá soutěž minivolejbalu pro hráče z Vysočiny v kategorii mladších žáků a žákyň. Volejbalisté si zahrají ještě 5 turnajů, z nichž hned 3 pořádá ZŠ Týnská. V prvním za účasti 10 týmů patřila zlatá, stříbrná a bronzová našim z Týnské. Také 5., 6. a 10. místo. Tréninková píle hráčů přináší nejen čelná umístění, ale hlavně radost z pohybu a sportování.

Administrátor

6. 11. 2014 11:00

Republikové finále volejbalu 3+3

Dne 17.6.2014 se smíšené družsvo šesťáků a sedmáků zúčastnilo republikového finále volejbalu 3+3. Skončilo na devátém místě.

Administrátor

20. 6. 2014 12:07

Minivolejbal škol

Dalším ze sportovních úspěchů ZŠ Týnské bylo vítězství  mladších žáků a stříbrné umístění mladších žákyň v krajském kole minivolejbalu trojic. Hrálo se tradičně v Jaroměřicích nad Rokytnou. Kluci zvítězili s převahou a druhá příčka děvčat představovala jen méně sportovního štěstíčka ve velmi vyrovnaném finále s Jemnicí. Složení týmů dává naději na podobný úspěch i v příštím roce. Blahopřejeme.

Administrátor

20. 5. 2014 10:11

ZŠ Týnská obhájila 1. místo ve volejbalu starších žáků

24. 4. 2014 se uskutečnilo na ZŠ Týnská Třebíč okresní kolo ve volejbalu starších žáků. Na domácím hřišti změřili své síly naši volejbalisté v přeboru starších žáků s dalšími čtyřmi celky okresu. Přijeli hráči z Želetavy, Jemnice, Jaroměřic a Hrotovic. Soutěž se odehrávala v duchu výrazné převahy hráčů ZŠ Týnská nad všemi ostatními školami. Oporami týmu byli Roman Jaša, Petr Trybuček, Jaromír Šťastný a Petr Novák, do hry významně zasáhli i ostatní naši volejbaloví reprezentanti Patrik Procházka a Jiří Hronovský, a také naše volejbalová záloha z šesté třídy - Michal Šlouf, Martin Smetana, Valentyn Vorobets, Vít Vybíral, Radek Svoboda a Josef Vašina.

Výsledky:

  1. ZŠ Týnská Třebíč
  2. ZŠ Želetava
  3. ZŠ Jemnice
  4. ZŠ OB Jaroměřice
  5. ZŠ Hrotovice

Administrátor

25. 4. 2014 11:15

Děvčata druhá v okresním kole volejbalu

Ve čtvrtek 10.4.2014 se uskutečnilo okresní kolo volejbalu dívek. Tradičně se zúčastnilo družstvo pořádající Masaryčky, družstvo naší školy, děvčata z Jaroměřic a Jemnice. Na úvod čekal naše děvčata nejtěžší zápas s vítěznou Jemnicí. Než se naše děvčata rozkoukala, bylo po prvním setu. Ve druhém setu už děvčata své soupeřky značně potrápila,ale zápas dopadl lépe pro Jemnici. Ve druhém zápase nastoupilo proti našim dívkám družstvo z Jaroměřic a odešlo s vysokou prohrou. Poslední zápas s Masaryčkou měl velmi dramatický průběh a dopadl lépe pro naše děvčata. Vyhrála ho v tiebreaku 14:11. Naše děvčata tudíž obsadila krásné druhé místo. Blahopřejeme a děkujeme!

Administrátor

15. 4. 2014 14:29

Jsme přeborníky kraje i v mladších žácích v minivolejbalu!!!

Dubnová neděle před Velikonocemi měla rozhodnout o vítězství v Lize Vysočiny, v dlouhodobé soutěži v minivolejbalu. Naši nejmladší hráči už měli zajištěnou 6. příčku, střední už jistě skončili čtvrtí, věříme, že letos dobře vyzkoušeli soutěžní prostředí a v příštím roce jim budeme držet pěsti, aby měli správné volejbalové štěstí.

Jen A-tým ještě netušil, zda bude slavit vítězství, anebo skončí smutný stříbrný. Je jasné, že být stříbrný v konkurenci volejbalistů letošního ročníku Ligy Vysočiny je úžasná věc. Ale každý, kdo kdy sportoval, potvrdí, že být první chutná o kus lépe než vědět, že čest patří poraženým. Tentokrát jsme hráli v dobré sestavě dva kluci a tři dívky. První zápas proti našemu Béčku byl zápasem nervů. Kdyby Béčko Týnské porazilo Ačko, byly by všechny naděje na vítězství pryč. Zápas skončil 2:1 pro Áčko, ale jen o 7 míčů! Sláva. Jenže na nás čekaly nabuzené Senožaty, které nás přijely porazit a slavit své možné prvenství. V zápase se točily výsledky jako na houpačce, dolu a nahoru a bylo nutné zařadit i několik oddechových časů, aby porada týmu zabrala. Nakonec Týnská A vítězí 2:0 poměrem míčů 33:29. Hurá!!! Jsme ZLATÍ! Dík patří všem hráčům ZŠ Týnské. Zlatý pohár je ale všech, kdo hrají a mají rádi volejbal a v neposlední řadě také rodičů, kteří obětavě pomáhali s dopravou na turnaje. Přijměte pomyslnou rodičovskou zlatou medaili. Blahopřeji Vám, máte skvělé děti:)

Administrátor

14. 4. 2014 14:43

 
 
 
 

Administrátor

14. 4. 2014 14:58

Jsme krajskými přeborníky ve volejbalu starších žáků

Veliké blahopřání patří našim klukům, jejich spoluhráčům z Velkého Meziříčí a zejména trenérům Jirkovi Kraclovi, Petru Vašíčkovi a Mirce Hedbávné. Letos poprvé se zúročila několikaletá společná tréninková spolupráce, která dovedla naše hráče až na nejvyšší stupeň v kraji Vysočina. Potěšitelný je jednoznačný výsledek, kdy po celý rok získával tým ZŠ Týnská - Spartak Velké Meziříčí v měření sil s pěti dalšími účastníky soutěže vítězná utkání na svou stranu. Z celkového počtu 20 sehraných zápasů jen jedno utkání přenechali naši hráči Jihlavákům, v ostatních 19 zvítězili. Celkem prohráli jen 10 setů! Mohlo by se zdát, že to byl lehký úkol, ale zejména v soubojích s volejbalisty z Jihlavy a Havlíčkova Brodu byla vítězství sportovně velmi kvalitní a vyrovnaná a převaha našich obvykle vycházela z toho, že klukům nechyběla bojovnost a horké volejbalové strdce.


Zlaté medaile patří zaslouženě našim!!!

Administrátor

31. 3. 2014 13:07

Liga Vysočiny

Nejmladší volejbalisté ZŠ Týnské na 4. turnaji Ligy Vysočiny obhájili svá prozatímní umístění na 1., 4. a 6. místě tohoto krajského přeboru v minivolejbalu. Největší pochvala patří nejmenším, kteří postoupili do A-skupiny soutěže.

Administrátor

6. 1. 2014 14:02

Třetí kolo Ligy Vysočiny

V třetím kole Ligy Vysočiny překvapily všechny týmy ZŠ Týnské výborným pohybem a obětavou hrou. Zejména nejmladší Céčko chvílemi docela zatápělo svým soupeřům. Nejužitečnějším hráčem byl Jan Zahrádka, o kterém ještě asi mnohé uslyšíme. Tým B po dvou bramborových umístěních toužil vystoupit konečně na bednu. A podařilo se. Celkový herní výkon mužstva šesťáků významně stoupá a kdoví, zda příště už nebudou Smetana, Worobets, Svoboda a Vybíral usilovat o ještě vyšší než třetí příčku, na kterou dosáhli tuto sobotu. Áčko v novém mixovém složení zvládlo všechny 4 zápasy na jedničku, i když s oběma přespolními mužstvy zahráli svá utkání jen poměrem 2:1. Hlavní a poslední slovo si ale nenechali nikdy vzít a kapitán Michal Šlouf znovu prokázal, jakou jistotou jsou pro týnské Áčko jeho skvělá podání i obrana v poli. Ze tří turnajů součet umístění 3 jistě motivuje Týnskou A k dalším výborným výkonům.

Administrátor

18. 12. 2013 21:40

Utkání prvního s druhým v KP volejbalistů

V neděli sehráli kluci poslední dva zápasy první poloviny KP žáků ve volejbalu. ZŠ Týnskou, hrající v barvách Spartaku Velké Meziříčí, dělil od druhého celku Havlíčkova Brodu jen jeden bod. Volejbalové Vánoce si mohli kluci vychutnat buď jako vítězové poloviny KP, nebo postoupit zlatou příčku brodským hráčům. Nezklamali. Soupeřům přenechali jen jeden set v druhém zápase a získali tak důležitý náskok do druhé poloviny soutěže. ZŠ Týnská-ZŠ Lípa 3:0 (22,21,18) a 3:1 (14,-13,12,18)

Administrátor

16. 12. 2013 22:55