Den sv. Patrika v Irsku a ve světě

V pondělí 18. března 2024 jsme si v hodinách angličtiny povídali o oslavách dne sv. Patrika v Irsku a ve světě. Žáci se seznámili s historií tohoto svátku i s moderními tradicemi. Při této příležitosti jsme oblékli zelené oblečení a školní kuchyně přichystala i zelené menu.

27. 3. 2024 13:34

Den sv. Patrika

27. 3. 2024 13:32

Vánoční zpívání

Vánoční zpívání 22. prosince 2023

22. 12. 2023 10:40

Vánoční zpívání

22. 12. 2023 10:40

Spolupráce osmáků s prvňáčky

V letošním roce začínáme s novou aktivitou, která má za úkol usnadnit prvňáčkům vstup do nového prostředí. Jde o společné aktivity s osmáky, kteří s nimi budou trávit čas vždy jednou za měsíc. Prvňáčci tak získají velké kamarády a oporu v situacích kdy by to mohli potřebovat. Spolupráce bude probíhat ještě i v druhém, respektive devátém ročníku. V září proběhlo seznámení, v říjnu společné tvoření (výroba draků) a v listopadu připravili osmáci pro prvňáčky zábavnou opičí dráhu v tělocvičně.

16. 11. 2023 14:29

Osmáci s prvňáčky

16. 11. 2023 14:27

Matilda

Na konci května navštívily děti z 1. stupně hudební scénu Městského divadla Brno. Shlédly kouzelný rodinný muzikál o malé, velmi talentované dívence Matildě, která hledá u dospělých lásku, něhu a také pochopení pro svou čtenářskou vášeň. Výpravná scéna, úžasní dětští představitelé, dojemný příběh - velký zážitek pro všechny.

27. 6. 2023 14:42

Matilda - divadlo

27. 6. 2023 14:45

Beseda se spisovatelem Petrem Hugem Šlikem

12. června se třídy 6.A a 6.B zúčastnily besedy se spisovatelem Petrem Hugem Šlikem, který navazuje na tvorbu Jaroslava Foglara. Žáky zaujala zvláště knížka, která se odehrává na skutečném místě, jehož mapu dokonce v knize najdeme.

12. 6. 2023 15:00

Beseda se spisovatelem

12. 6. 2023 15:04

Pasování na čtenáře

První školní rok našich prvňáčků uběhl jako voda a z dětí, které v září neuměly přečíst skoro žádné písmenko, se stali čtenáři. Všichni si tedy zasloužili být slavnostně pasováni do řad čtenářů a to proběhlo v Městské knihovně Třebíč v úterý 6. června 2023. Tuto slavnostní akci dětem zpestřili i žáci naší školy, kteří si pro tuto příležitost nacvičili moc pěkný program. Děkujeme a novým čtenářům přejeme hodně krásných chvil při četbě knížek!

12. 6. 2023 14:40

Pasování na čtenáře

12. 6. 2023 14:44

Barevný den dětí

1. června se na celém světě slaví dětský den a my jsme jej nazvali Barevný…, pozvali jsme kamarády z Barevného světa. Přesně z Denního centra Barevný svět. Jedná se o zařízení podporující lidi s mentálním postižením. Jak to tedy všechno probíhalo? V 8:45 pan ředitel, pan místostarosta Miloš Hrůza a pan místostarosta Pavel Franěk uvítali všechny přítomné. Zástupci všech tříd prvního stupně a jeden zástupce Barevného světa slíbili symbolicky u barevného padáku chování fair play a všichni se rozešli plnit úkoly celkem na 20 stanovišť. Jednotlivé disciplíny nachystali a jejich pravidla vysvětlovali žáci osmého ročníku. Žáci 9.B dělali našim milým hostům z Barevného světa průvodce po stanovištích. Za splněné úkoly všichni účastníci získávali žetony s logy obou institucí a za ně si potom mohli „nakoupit“ pěkné ceny. Myslíme si, že se akce podařila a bylo zaseto semínko nových mezilidských vztahů. Děkujeme Barevnému světu, že za námi přišel.:)

5. 6. 2023 14:36

Barevný den dětí

5. 6. 2023 14:36

Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Literárním měsícem je sice duben, ale páté a šesté ročníky nezahálí ani v květnu. Vyučování jim přijela zpestřit spisovatelka Michaela Fišarová v doprovodu herce Miroslava Reila. Poutavě se vyprávělo, a hlavně dramaticky přednášelo. Atmosféra namotivovala některé k četbě  a kdo ví, třeba paní Fišarová inspirovala  i nějakého budoucího spisovatele.

15. 5. 2023 12:22

Beseda se spisovatelkou

15. 5. 2023 12:22

Ukliďme si Třebíč

V dubnových dnes se žáci naší školy zúčastnili akce, která měla za cíl učinit Třebíč ještě čistějším místem k životu. Doufáme, že tímto inspirují i širší veřejnost.

21. 4. 2023 13:01

Ukliďme si Třebíč

21. 4. 2023 13:07

I LIKE TO MOVE IT

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 se první stupeň ocitl ve víru pouličního tance. I když se vše odehrávalo ve školní tělocvičně, byl to tanec velmi dynamický a užili jsme si spoustu legrace. Každý ročník prožil něco jiného. Někde zavládl hip hop, někde electric boogie, house dance nebo poping. Všichni účastníci dostali základy Street Dance a je už na každém, jestli dá tomuto modernímu stylu šanci. Děkujeme skupině Angel za hezké taneční dopoledne.

5. 4. 2023 12:30

Street Dance

5. 4. 2023 12:39

NO BACKPACK DAY

Kampaň NO BACKPACK DAY pochází z USA a jejím cílem je zvýšit povědomí dětí o sociálních nerovnostech ve vzdělání. Žáci naší školy se k výzvě postavili čelem a pobavili sebe, spolužáky i vyučující neotřelými nápady.

19. 12. 2022 12:17

NO BACKPACK DAY

19. 12. 2022 12:17

Mikuláš přišel!

5. prosince se na naši školu dostavil Mikuláš s anděly a čerty. Ve své knize měl záznamy o každé třídě, chválil i trochu káral. Nakonec byli spokojeni i čerti, protože si žáci 1. - 5. ročníku pro mikulášskou družinu připravili pěkné písničky a básničky. Při písních si čerti pěkně zatančili s anděly, kteří si vybrali tanečníky i z řad dětí, a nakonec byl do tanečního reje vtažen i Mikuláš. Všichni si tedy mikulášskou nadílku zasloužili.

Děkujeme Mikuláši, andělům i čertům za návštěvu a snad se dočkáme i příští rok.

8. 12. 2022 13:58

Mikuláš 2022

8. 12. 2022 15:05

Návštěva dětí ze školky U Obůrky

25. listopadu se do naší školy přišly podívat děti ze školky. Při své návštěvě si ve spolupráci s žáky 8.tříd vyzkoušely práci v naší počítačové učebně. Při programování jízdy speciálních autíček si užily hodně zábavy a k této činnosti strhly i osmáky.

29. 11. 2022 14:40

Návštěva ze školky