Bowling "U Kmotra"

Školní klub odstartoval svoji činnost návštěvou bowlingu "U Kmotra". Přihlášení žáci z II. stupně si zahráli oblíbenou hru a užili si hodinu pohodlného a bezpečného sportu.

Sběr kaštanů a žaludů

K podzimním aktivitám ŠK patří sběr kaštanů, který je oblíbený hlavně u mladších dětí. Pro lesní zvěř děti nasbíraly 1 100 kg kaštanů. Nejlepším sběračem se stal Adam Brabenec ze 3.A třídy, který přinesl 173 kg kaštanů.
Kromě kaštanů se sbíraly i žaludy. Nejvíc  žaludů přinesla Eliška Vejmelková, též ze 3.A třídy.
Všichni sběrači získali za sběr odměnu.

Baseball v 1. třídách

Prezentace baseballu proběhla 10. a 11. 11. v 1. třídách.
Ve školní tělocvičně Míša Hobzová, která na škole vede kroužek baseballu již několik let, seznámila prvaňáčky s pravidly tohoto sportu a děti si tak vyzkoušely, jak se tento sport hraje. Některé děti se pak přihlásily k pravidelné docházce do kroužku.

Florbalový turnaj ČEPS cup

Dne 2. 12. 2022 se uskutečnilo Okresní kolo florbalového turnaje ČEPS cup pro I. stupeň základních škol. Turnaj proběhl ve sportovní hale SPARTAK v Třebíči. Zúčastnilo se 11 týmů z okresu, hrálo se na dvou polích. Tým našich florbalistů se umístil na 3. místě. Získali diplom a pochvalu do žákovské knížky.

Jóga pro mladší žáky

Naši školu v prosinci navštívila lektorka jógy paní Vaverová. Žáci I. stupně se tak seznámili hravou formou, co toto cvičení obnáší. Bylo to super odpoledne a pochvala patří paní lektorce a všem dětem, které si přišly zacvičit.

25. 1. 2023 22:16

25. 1. 2023 22:22

Sběry ve školním roce 2022/2023

Ikona Sběry ve školním roce 2022/2023

18. 10. 2022 21:03

Sobotní průvod škol

Součástí městských slavností byl také průvod škol novým Karlovým náměstím, kterého se zúčastnili žáci II. stupně naší školy společně s p. uč. Novákovou a p. vych.
Šťávovou. Nesli vlajku s logem školy, transparent a zároveň na jejich hlavách zářily veselé oranžové kšiltovky.
I když v tento den bylo chladné počasí, náladu všem to jistě nezkazilo a naši žáci si zaslouží pochvalu za reprezentaci školy.

26. 9. 2022 10:46

Průvod škol

26. 9. 2022 10:46

Okresní přebor škol v šachu

I když na naší škole není již druhý rok otevřený šachový kroužek, přesto se našlo 8 zájemců, kteří našli odvahu zúčastnit se okresního kola přeboru škol v šachu na DDM v Třebíči dne 23.února 2022. I.kategorii zastupovali Lukáš Lněnička, Martin Jurda, Marek Grund a Adam Vejmelka.Toto družstvo skončilo na 2. místě a postupují do krajského kola. Družstvo II. kategorie ve složení Jan Krška, Vojtěch Bouda, Jakub Pokorný a Antonín Hess vybojovalo 3. místo. Všem hráčům k jejich úspěchu blahopřejeme! Zaslouží si velkou pochvalu. Družstvu I. kategorie budeme držet palce na krajském kole.

6. 3. 2022 11:48

6. 3. 2022 12:04

Florbalový turnaj ČEPS Cup - okresní kolo

Florbalový kroužek pod vedením pana Pazderníka máme na naší škole již několik let a tento sport je stále velmi oblíbený. Vybraní žáci I.stupně, kteří navštěvují tento kroužek, změřili své síly 19.ledna 2022 s dalšími týmy z Třebíče a okresu na turnaji ČEPS Cup v Třebíči. Tohoto florbalového turnaje se zúčastnilo 10 žáků naší školy a po 4 zápasech skončili na bronzovém 3. místě.  Klukům nechyběla bojovnost a radost z výsledku byla veliká.

6. 3. 2022 11:44

6. 3. 2022 12:03

Podzimní sběry

V září a říjnu proběhly na naší škole dva tradiční sběry - sběr papíru a sběr kaštanů.

Soutěže ve sběru papíru pod názvem "SOUTĚŽÍME S PANEM POPELOU" se zúčastnilo 81 žáků naší školy a nasbíralo se celkem 7,5 tun papíru. Vítězem tohoto sběru se stal Ondřej Čech ze 4.A třídy, který přinesl 445 kg papíru.

Že se letos urodilo hodně kaštanů dokazuje i druhý sběr - sběr kaštanů. Myslivci z okresu si mohli odvézt 870 kg kaštanů.Odměna patří nejen vítězi soutěže - Maxíkovi Burianovi z 2.A třídy /75 kg kaštanů/, ale i ostatním 53 sběračům.

25. 11. 2021 13:41

Narozeninový turnaj ve stolním tenisu

V lednu tohoto roku Dům dětí a mládeže oslavil páté výročí svého působení na nové adrese, a proto uspořádal dne 16. ledna Den otevřených dveří. Veřejnosti byla nabídnuta pestrá zábava od přízemí až po střechu. Oslava narozenin odstartovala hned od rána. Kromě výtvarné dílny, super herny a ochutnávky narozeninového dortu proběhl také turnaj ve stolním tenisu určený pro přihlášené školy. I naše škola se tohoto turnaje zúčastnila. Zájemců  o tento turnaj z řad našich žáků II. stupně byl velký. Nakonec šanci dostala skupina žáků 9. tříd ve složení: Lucie Krištofová, Tereza Pospíšilová, Filip Branč a Jakub Vašina. Žáci vybojovali 2. místo. Nejlepším hráčem naší školy se stal Jakub Vašina, ale i ostatní hráči si zaslouží VELKOU pochvalu.
Na naší škole je od prosince rozložený v přízemí u ŠKOLNÍHO KLUBU stůl na stolní tenis. Kdo má čas a chuť si zahrát, může přijít o přestávce nebo po vyučování. Důležité je, aby o jejich přítomnosti věděla některá z vychovatelek ŠD.

10. 2. 2020 12:02

10. 2. 2020 12:01

Mikulášský turnaj v baseballu

Krásné 5.místo získali 29.listopadu naší malí baseballisté na turnaji na ZŠ Horka – Domky. 10 žáků reprezentovalo naši školu  a společně změřili síly s týmy z ostatních škol.  Nejen diplom, ale i krásnou baseballovou sadu a spoustu drobných dárečků si šťastní hráči odnesli domů.

18. 12. 2019 12:29

Větrníkový den

Jako každý rok, tak i letos, si děti naší ŠD připomněli Větrníkový den – 21. listopad. Této akce se zúčastňují školy z celé ČR. Ze shlédnutého filmu tak děti zjišťují, že mezi lidmi jsou takoví, kterým dělá velké problémy rozfoukat obyčejný větrník. Tito lidé mají nemocné plíce a onemocněli cystickou fibrózou. Naše děti si navíc vyzkoušeli vyrobit větrník a všichni se s ním vyfotili.

18. 12. 2019 12:29

Okresní kolo florbalového turnaje

Florbalového turnaje ČEPS cup  19.listopadu se zúčastnili naši nejmladší florbalisté – žáci I.stupně. V souboji s týmy z jiných škol okresu a Třebíče nakonec obsadili 3.místo.

18. 12. 2019 12:28